Pacific Crest Trail Trumpai

Kas tai? Tai 2650 mylių (~4265 km) žygis einantis per JAV nuo Meksikos iki Kanados sienos, per Kalifornijos, Oregono ir Vašingtono valstijas. Jis neina palei vandenyną, bet apie 240 km į rytus, dykumomis ir kalnais. Takas padalintas į atkarpas: Southern California (dykuma), Central California (Sierra kalnai, turistiškiausia vieta), Northern California (žemesni Cascades kalnai), Oregon (ugnikalniai ir lengviausia trasa), Washington (aukšti kalnai, mažai civilizacijos).

Kiek užtrunka? Vidutiniškai apie 5 mėn. Viskas priklauso nuo to kiek praeini per dieną, kiek darai laisvadienių (zero days) ir kada pradedi (pvz. pradėjus anksti kalnuose gali dar būti daug sniego ir teks laukti kol patirps). Aš ėjau vidutiniškai apie 25 mylias per dieną, laisvadienių turėjau labai mažai ir užtrūkau 4.5 mėn (nuo gegužės 14 iki rugsėjo 26).

 

Kada eiti? Egzistuoja keli būdai:

  • Iš pietų į šiaurę - pradėti idealiausia balandį, nes kovą dykumoje dar šaltoka, o po mėnesio priėjus Sierros kalnus, juose dar gali būti sniego. Šia kryptim sudėta daugiau ženklinimo ir eina daugiau žmonių (kas gali būti ir pliusas ir minusas). Pradžia lengvesnė pakilimo atžvilgiu (dykumoje jo daug mažiau negu Vašingtone), bet sunkesnė dėl karščio ir vandens ribotumo. Aš savo pradžios datos nekeisčiau (gegužės 14), nes tuo metu visas žygeivių burbulas jau buvo praėjęs, palapinėms niekada netrūko vietos, hosteliai buvo tušti, bet buvo pakankamai žmonių aplink, kad nesijausčiau vieniša. TIK tuo atveju reikia pasiruošti eiti greičiau ir ilsėtis mažiau, nes pabaigti žygį reiktų iki rugsėjo pabaigos / spalio vidurio, kai Vašingtone jau pradeda kristi sniegas.

  • Iš šiaurės į pietus - pradėti idealiausia liepos pradžioje, kai sniego Vašingtone jau nebus (ar bus mažiau) ir pereiti Sierra kalnus iki spalio vidurio (kai žiemos sniegas ten dar neiškrito). Einant šia kryptim ženklinimo mažiau, žmonių taip pat. Pradėti žygį šiek tiek sunkiau, nes pradedama nuo stačiausių kalnų. Žygis užbaigiamas dykumoje, tad tie, kurie dykumos nemėgsta, turės save kažkaip motyvuot gan nemažą 700 mylių atstumą pabaigai.

  • Flip-Flop - kai pradedi kada išeina ir nutranzuoji pirmyn ar atgal pagal orus ir situaciją, bet praeini tą patį atstumą.

    Esmė yra, kad praeiti visą žygį nepraleidžiant nei vienos mylios per vieną sezoną yra gan sunku. Kažkas visada priverčia nusukt nuo kelio. Dažniausiai tai būna sniegas, upės ar gaisrai. Kai kurie užsispyrusiai eina viena kryptim ir viską, kas uždaryta apeina kitais keliais. Kai kurie pasirenka praleist. Kiti praleidžia, bet vėliau grįšta, kai atkarpa vėl atidaroma. Ir visada egzistuos milijonas diskusijų kuris būdas iš tikrųjų yra teisingas. Visiems, kas eina ilgus žygius tos diskusijos yra puikiai žinomos. Vieni į jas įsitraukia (nes kiekvienas turi savo nuomonę), kitiems jos yra įgrisusios iki gyvo kaulo. Galiausiai, kiekvienas turime skirtingas finansines, fizines ir laiko galimybes, kiekvienas motyvuojasi kitaip, kiekvieno laimė yra kitokia (kažkam greitis, kažkam kilometrai, o kažkam ta bitė ant kaktuso), o faktas, kad bent viena diena ant tako yra geriau negu nei vienos (o kažkas gal atvirkščiai suvoks, kad niekada gyvenime žygiuot nebenori - kas irgi yra gerai).

Kiek kainuoja? Labai priklauso nuo jūsų. Neskaičiuojant įrangos ir bilietų, man kainavo apie 6 000 EUR.  Įranga apie 3 000 EUR (nes neturėjau nieko). Detalaus biudžeto nedariau, bet maistas 5-6 dienom kanuodavo apie 120 dolerių, nakvynė motely (apie kartą per savaitę) 70 – 100 dolerių. Maistas kol būni dieną/dvi mieste irgi apie 100 EUR (nes valgai daug ir viską). Pasiimkit atstumą, pagalvokit kaip greitai norit eit, kiek turėt laisvadienių - turėsite apytikslų biudžetą.

 

Viza? B1/B2 turistinė viza. Susipildai formas, pasidarai nuotraukas, keliauji į ambasadą pokalbiui, kuriam siūlyčiau pasiruošti rimtai. Man pirmą kartą vizos nedavė, nes esu laisvai samdomas darbuotojas, be vyro, vaikų ir nekilnojamojo turto. Trumpai – niekam vertas pilietis, kuris greičiausiai apsimeta, kad skrenda pasivaikščiot, o iš tikrųjų skrenda į JAV visam laikui. Gal susiras vyrą, gal dirbs nelegaliai. Taip nusprendė moterytė per 5 minutes pokalbio, uždavusi labai jau plačius klausimus. Neįtikinau, kad apart gamtos manęs ta šalis niekuo kitu netraukia.

Žinoma, galima bandyti skristi su elektronine viza 3 mėnesiams, tada trumpam išskristi iš šalies ir vėl grįšti su nauja viza. Bet man buvo per daug vargo ir per brangu.

 

Ką susipakuoti? Visas mano sąrašas čia.

 

Pavojai?

Dykumoje – karštis, vandens trūkumas, nepasiruošimas audroms ar šalčiams, barškuolės, skorpionai, kalnų liūtai (šitą jei sutiksit – jums pasisekė, arba greičiau gal labai nepasisekė).

Kalnuose – kalnų liga, juodieji lokiai, sniegas, upės.

Čia neišrašau bendrų dalykų kaip logikos stoka ir nemokėjimas naudotis įranga. Manau jei ruošiatės tokiam žygiui, šitas turėtų būti minumumas.

Previous
Previous

Prieš žygį, arba kaip viskas prasidėjo.